Semantik SEO
Semantik SEO
Ana Sayfa / Arama Motoru Optimizasyonu / Semantik SEO Nedir Semantik SEO Tekniğinin İç SEO Katkısı

Semantik SEO Nedir Semantik SEO Tekniğinin İç SEO Katkısı

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Merhaba arkadaşlar Kod Sihirbazı’na hoş geldiniz. İçerikteki konumuzda LSİ yöntemini açıklamaya çalışacağım.

Tüm site sahipleri sitelerini güncel tutabilmek için sitelerine içerik ekliyorlar. Bu içerikler belli sıralamaya göre sıralanıyor. Tabii yazarlar seçtikleri anahtar kelimelerde ilk sırada olmak için bazı yöntemler uyguluyorlar. Semantik SEO uygulayarak SEO Uyumlu Makale hazırlamaya çalışıyorlar. Ama tabiki sadece Semantik SEO ile olay bitmiyor. oluyorlar  ve böylece seçtikleri anahtar kelimelerde de bu yöntemler ile üst sıralara çıkma imkanları oluyor. Bu yöntemlerden biride LSİ ‘dir.

Semantik SEO
                                                                          

 Semantik SEO Nedir ?

Semantik SEO, Latent Semantic Indexing yani Gizli Anlamsal İndex sağlanabilmesi için uygulanan bir yöntemdir. LSİ, eş anlamlı kelime ile seo uygulanma yöntemidir. Google algoritmaları ile anahtar kelimeniz ile eş anlamlı gördüğü kelimeleri bulur ve bunları sıra dışı bir şekilde herkesin kullandığı kalıplardan dışarı çıkarak başlıklarda ve içeriğin içinde kullanmaktır. Bu yöntem biraz riskli olabilir fakat otorite sahibi olmayan sitelerin bu yöntem ile ilk sayfalara çıkabilme ihtimali yüksektir. Zaten şuan içinde bulunduğunuz sitede LSİ tekniği kullanılmaktadır.
Google Eş Anlamlı Kelimeler (Semantik) Nasıl Bulunur ?

Eğer sitenizdeki içeriklere LSİ uygulamak istiyorsanız ilk önce Google seçtiği eş anlamlı kelimeleri bulmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Aslında bu eş anlamlı kelimeleri bulmak o kadar da zor değildir. Çok basit bir yöntem ile LSİ uygulayabilirsiniz. İlk önce anahtar kelimenizi belirleyin bizim anahtar kelimemiz “Arama Motoru Optimizasyonu” olsun. Google’da bu anahtar kelimeyi aratalım ve sayfanın en aşağısına inince “Arama Motoru Optimizasyonu ilgili aramalar” yazan bir bölüm olacak. Oradaki kelimeler Google seçtiği eş anlamlı kelimelerdir.

Semantik SEO
                                                         

Karşınıza çıkan anahtar kelimeleri gönül rahatlığıyla başlıklarınızda, alt başlıklarınızda ve içerik bölümünüzde kullanabilirsiniz.

Semantik SEO Tekniğinin İç SEO Katkısı

Semantik SEO
                                                                

Evet artık eş anlamlı kelimelerin nasıl bulunacağını ve Semantik Kelimlerin nasıl kullanabileceğimizi öğrendik. Peki LSİ’nin İç SEO katkısı nedir ?

Seçtiğimiz anahtar kelime ile eş anlamlı kelimeleri bulduk. Bu anahtar kelimeleri hem başlığımızda hemde alt başlıklarımızda kullandık. Böylelikle içerik içinde kullandığımız kelime sayısı arttığından dolayı Ortalama Oturum Süresi ve Hemen Çıkma Oranı olumlu değişikliklere uğrayacaktır.

Ortalama Oturum Süresi arttığı ve Hemen Çıkma Oranı azaldığı için sitemizin İç SEO’su güçlenecektir.

 

İçerik Umut Avcı

HTML & CSS & PHP & Python Kodlama Dillerini Bilen Azda Olsa SEO Konusunda Bilgiye Sahip Olan Bir Webmaster Ayrıca Kod Sihirbazı Siteninin Kurucusu

2 Yorumlar

  1. Merhabalar,

    Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
    Sitenizde (buradan https://www.kodsihirbazi.com/semantik-seo/ ) sitemizdeki hizmetleri tanıtan ufak bir bilgi notu ve ilgili kategorimize ait bir link paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

    Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

    Teşekkürler,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
%d blogcu bunu beğendi: