Ana Sayfa / SEO / Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz WordPress Eklentileri
Yoast SEO - Wordpress SEO Eklentisi
Yoast SEO - Wordpress SEO Eklentisi

Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz WordPress Eklentileri

Merhaba Yazılım Blogu okurları…

WordPress blog sitelerin vazgeçilmez sistemlerindendir. Günümüzde de çoğu site WordPress alt yapısını kullanmaktadır. WordPress’in popülaritesi artarken onunla beraberinde ama iyi ama kötü eklentiler türemiştir. Bende aktif olarak kullandığım ve memnun kaldığım eklentileri sizlerle paylaşmak istedim.

Sizlerle paylaşacağım WordPress Eklentisi sitenizin kullanıcı deneyimini arttırmak ve SEO konusunda kolaylık sağlayan eklentilerdir. Bu eklentileri kullanmayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yoast SEO – WordPress SEO Eklentisi

Yoast SEO - WordPress SEO Eklentisi
Yoast SEO – WordPress SEO Eklentisi

Yoast SEO adından da belli olduğu gibi SEO eklentileri arasında en çok beğendiğim eklentidir. Tüm sitelerimde de aktif olarak bu eklentiyi kullanmaktayım. İçeriklerinizi SEO ve okuma deneyimi konusunda değerlendirmesi diğer SEO eklentileri arasındaki farkını ortaya koymaktadır.

Yoast SEO eklentisini Ücretli versiyonunu satın alarak da bir birinden iyi özellikler ile sitenizi SEO konusunda daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Jetpack – WordPress Eklentisi

Jetpack - WordPress Eklentisi
Jetpack – WordPress Eklentisi

Jetpack, WordPress’e bağlı bir eklentidir. Bir çok özelliği bulunmakla beraber en beğendiğimiz özellikleri site hitlerinizi ölçüyor ve günü gününe listeliyor aynı zamanda wordpress üzerinden bir içerik girdiğinizde, popüler sosyal medya hesaplarınızda sizin yerinize anlık olarak paylaşıyor. Böylece hiç uğraşmadan sosyal medya hesaplarınızı aktif bir biçimde kullanabilirsiniz.

AMP – WordPress  Eklentisi

AMP - WordPress  Eklentisi
AMP – WordPress  Eklentisi

AMP (Accelerated Mobile Pages), Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Sayfalar anlamına gelmektedir. Google mobil aramalarda daha hızlı sonuç veren siteleri öne çıkarmaktadır. Aynı zamanda AMP uyumlu olması artık masaüstü sitelerinizde de olumlu etki sağlamaktadır.

AMP eklentisi ile ücretli ve ücretsiz temalar seçebilirsiniz. Uyumlu reklam yerleşim yerleri ile sitesinde AMP eklentisi bulunduran kullanıcılarına  destek sağlıyor. Kolay yönetilebilir paneli ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. AMP eklentisini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Sitenizi mobil aramalarda üst konumlara çıkaracaktır.

WP – Smush – WordPress Eklentisi

WP - Smush - WordPress Eklentisi
WP – Smush – WordPress Eklentisi

Artık sitelerimizde bolca resim bulunmaktadır ve sitemizin hızı için her resmi sıkıştırarak boyutunu düşürtmemiz gerekmektedir. Yoksa sitenizin yüklenme hızında sıkıntılar yaşayacaksınız ve sonucunda ise Google sizi arka sayfalarda bırakmak zorunda kalacaktır. Çünkü Google için kullanıcı deneyimi çok önemlidir ve yavaş açılan sitelerde sitenize gelecek olan ziyaretçi daha site açılmadan çıkacaktır. Bu etken de Hemen Çıkma Oranında büyük bir artış yaşanacağının belirtisidir.

WP Smush ise size bu konuda destek olmaktadır. WordPress’e her yüklediğiniz resmi belli oranlarda küçülterek site hızınıza katkı sağlar. Ücretli versiyonunu satın alırsanız küçültme miktarı artacaktır.

Loginizer- WordPress Güvenlik Eklentisi

Loginizer- WordPress Güvenlik Eklentisi
Loginizer- WordPress Güvenlik Eklentisi

Hackerlar gözü dönmüş bir şekilde wordpress sitelere saldırı yapmaktadırlar. Amaçları Brute Force programları kullanarak sitelerin admin panellerini ele geçirmektir. Brute Force programlarının mantığı yazacağınız admin kullanıcı adlarını ve şifreleri belirlediğiniz sitelerde tek tek denemektir. Loginizer eklentisi ile Brute Force ile sitenizin hacklenmesinden korunmuş oluyorsunuz.

Ad Inserter – WordPress Reklam Eklentisi

Ad Inserter - WordPress Reklam Eklentisi
Ad Inserter – WordPress Reklam Eklentisi

Kodlama bilginiz yok ise ve Google Adsense’den aldığınız reklamları sitenize koymak istiyorsanız bu eklenti sizin işinizi kolaylaştırıyor. Yazı öncesi, başlık öncesi gibi birçok yere kodlama bilgisi gerekmeden reklam ekleyebilirsiniz. Üstelik kullanımı tamamen ücretsizdir.

İçerik Fatih Şanlıtürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir