Hacklink Nedir ? Hacklink Nasıl Yapılır ?

[Toplam:3    Ortalama:4.3/5]

 

Hacklink Nedir ? Hacklink Nasıl Yapılır ? başlıklı yazıma hoş geldiniz. Sizlere Hacklink ve Nasıl Yapabileceğinize dair önemli bilgiler vereceğim.

 • Hacklink Nedir ?
 • Hacklink Nasıl Yapılır ?
 • Hacklink’in Zararları 

Hacklink Nedir

Hacklink; illegal yollarla sitenin sahibinden habersiz bir şekilde alınan backlinktir. İllegal bir yöntem olduğu için tavsiye etmem ama Hacklink doğru bir şekilde yapılırsa sitenin alabileceği en iyi backlink türüdür. Ama başında hacklink konusunda tecrübeli biri yoksa siteyi spam cezası almaya kadar götürür.

Hacklink Nasıl Yapılır

Hacklink yapabilmek için belli bir seviyede Web Hacking bilmek gereklidir. Tabi Kali Linux Tool’ları işleri daha da kolaylaştırmaktadır. Hacklink yapabilmek için sitede ilk önce açık taraması yapılmalı açık taramasından olumlu bir sonuç alınırsa açıklar üzerinden gidilerek admin kullanıcı adı ve şifresi tespit edilmelidir. Alacağınız hacklinkin site sahibi tarafından gözükmemesi için CSS kodlarından olan “display:none;” kodu ile yapabiliriz.

Hacklink yaparken Türk sitelerine odaklanmamanızı öneririm. Ama sizlere tavsiye Alexa değerleri yüksek olan ve en az 1.000 indexi olan sitelerden hacklink almalısınız. Ama çoğunlukla edu gov uzantılı siteler tercih edilirse sitenize daha fazla yarar sağlar.Hacklink’in Zararları

Hacklink illegal bir yöntemdir. Bu yüzden üst düzey hack tecrübeniz yoksa tavsiye etmem. Ya yakalanırsınız ya da iz bıraktığınız için kolay bir şekilde hem shell yolunuz bulunur hemde hacklinkiniz silinir. Böylelikle siteniz çok fazla gerilemiş olur. Birde art arda alınan hacklinkler farkedilip sitenize zarar vermektedir. Bu yüzden hacklink uygulayacaksanız da (tavsiye etmem) kesinlikle belli bir ara ile alın.

Önemli incelikleri paylaştığım Backlink Nasıl Alınır yazımı okumanızı tavsiye ederim.

4 Yorum

 1. Ozan demiş ki:

  Mrhabalar daha önce yaptırdığım bir seo çalışmasında malesefki arkadaş hacklink yapmış şimdi bunlsrı kaldırmak arzusundayım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  Mayıs 4, 2018
  Yanıtla
 2. haberler demiş ki:

  önceden film siteme hacklink kullanmıştım film izle kelimesinde 4. sayfaya gelmişti 2 hafta içerisinde sonra ban yedi site ve 1 yıldır halen daha uğraşıyorum çok zararı var hiç kimse merak edip hiç bu işe bulaşmasın benden tavsite.

  Mayıs 26, 2018
  Yanıtla
  • Umut Avcı demiş ki:

   Çok haklısın. Siteye çok fazla zararı oluyor.

   Mayıs 26, 2018
   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir